İptal, İade, Değişim

Sitemiz üzerinden ya da telefon siparişi ile satın aldığınız ürünleri, teslim aldığınız tarihten itibaren yedi 14 gün içinde iade hakkınız bulunmaktadır.

İade(cayma) hakkınızı aşağıdaki yönlendirmeler ve "Mesafeli Satışlar Sözleşmesi" kapsamında kullanabilirsiniz.

 

1. )  Öncelikle, müşteri hizmetlerimize (0544) 509 24 24 numaralı telefondan ya da info@ekaucuk.com mail adresinden ulaşarak, iade talebinizi iletiniz. İade isteğiniz tarafımızca incelenecektir ve size verilen onayla birlikte, iade işlemleriniz başlayacaktır. Bilgilendirme yapmadan ve onay almadan ürünlerinizi göndermemeniz gerektiği hususuna dikkat ediniz.


2. )  İadeler orijinal kutularında ve ambalajlarında yapılmalıdır. Orijinal kutuları, koruyucu jelatinleri, uyarı etiketleri, ambalajları zarar görmüş(yırtılmış, üstüne etiket ya da bant yapıştırılmış) ürünlerin iadesi kabul edilememektedir. Müşteri ürünü kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri iade etmekle yükümlüdür.

 

3. ) İade etmek istediğiniz kauçuk ürünlerin tüm parçaları, kullanma kılavuzu, aksesuarları ve varsa ürünler ile gönderilen hediyeler eksiksiz olmalıdır. Ürünlerin siparişiyle kazanılan çek ve puanların, iptal tutarı oranında iptali gerçekleştirilir.


4. )  İade edilecek  kauçuk ürünlerinin yanında, ürünlere ait faturaların 2 nüshasının birlikte gönderilmesi gerekmektedir.  Faturanın 2 nüshasının tarafımıza ulaşmaması durumunda, yapılacak iadede KDV tutarı kadar kesinti yapılmaktadır. İade etmediğiniz diğer ürünler için faturanın bir fotokopisini almayı unutmayınız.  Önemli Not: Faturanızın fotokopisi de ürünlerinize ait garanti belgesi olarak kullanılabilmektedir.

 

5. )  Kurumlara kesilen faturalı ürünlerin iadesinde ise iade edilecek ürünlerin kurumun düzenlemiş olduğu, 'Ürün Birim Fiyatı+KDV' şeklinde kesilmiş 'İade Faturası' ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. 

 

6. ) Ücret İadesi Aşaması: Bize ulaşan ürünlerin incelemesi bittikten ve iadeye uygun olduğu onaylandıktan sonra iadeniz 3 iş günü içinde yapılacaktır. Ücret iadeleri sizin ödeme yönteminizle aynı şekilde yapılmaktadır. Kredi kartı ile yaptığınız ödemeler kredi kartınıza bankanız tarafından iade edilir. Havale/EFT ile yapılan ödemeler bize bildireceğiniz banka hesap numarasına iade edilir. Paypal ve PayU gibi ödeme sistemleri ile yapılan alışverişlerdeki iadeler de yine bu sistemler üzerinden gerçekleştirilir.

 

7. )  İadesi Yapılamayacak Ürünler : Tamamen sizin isteğinize göre özel ölçülerde ve renklerde üretilmiş kauçuk ürünlerinin iadesi mümkün değildir.

 

*  İadeniz, Mesafeli Satışlar Sözleşmesi'nde belirtilen "Cayma Hakkı" ve "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" şartlarına uygun olmalıdır. (bkz. Mesafeli Satış Sözleşmesi)

 

Sipariş İptali Şartları

 

Sitemiz üzerinden ya da telefon ile verdiğiniz siparişleri, kargoya verilmeden önce iptal etmek istemeniz durumunda (0544) 509 24 24 numaralı telefon numaramızı arayarak bilgilendirmeniz gerekmektedir.  E-posta ile yapılan bildirimler daha geç işleme alınabileceği için telefon ile bildirim yapmanızı önemle rica ediyoruz.

 

1.  Siparişiniz eğer kargoya verilmişse iade kapsamında değerlendirilir ve ilgili prosedür uygulanır.


2.  Sipariş iptalinizin ardından, iadeniz 3 iş günü içerisinde yapılacaktır. Ücret iadeleri sizin ödeme yönteminizle aynı şekilde yapılmaktadır. Kredi kartı ile yaptığınız ödemeler kredi kartınıza bankanız tarafından iade edilir. Havale/EFT ile yapılan ödemeler tarafımıza bildireceğiniz banka hesap numarasına iade edilir.